Bývanie v Liptovskom regióne Vám bude závidieť nejeden turista

Keď sa povie Liptov, mnoho Slovákov si slastne povzdychne. Tento kraj ukrýva v sebe bohatstvá, ktoré ocení nejeden človek z uponáhľaných a rušných miest. Niektorí dokonca označujú Liptov za najkrajší kraj na Slovensku.

Príroda je hlavným lákadlom tohto regiónu, lesy tu tvoria takmer polovicu celého územia. Liptov obklopujú Nízke Tatry a tiež Západné Tatry, ktoré ponúkajú krásne turistické trasy pre laikov, ale aj pre náročnejších turistov. Azda jednou z najkrajších horských turistík sú Roháče, ktoré sa nachádzajú v Západných Tatrách. Obľúbené turistické miesta sú aj Ďumbier – najvyšší vrch Nízkych Tatier, či Chopok, ktorého svahy sú vyhľadávané v zime i v lete.
Milovníkom vody môže ten pravý relax poskytnúť napríklad známa Liptovská Mara. Radi k nej prichádzajú nielen slovenskí, ale aj zahraniční návštevníci. Táto vodná priehrada ponúka možnosť rybolovu, plavbu loďou či vodné skútre. V Liptovskom regióne však nájdete aj mnohé ďalšie vodné krásy. Menej známym miestom je napríklad najväčšie prirodzené jazero v Nízkych Tatrách – Vrbické pleso. Od roku 1975 je národnou prírodnou pamiatkou a platí preň najvyšší, piaty stupeň ochrany.
Liptov však nesklame ani tých, ktorí uprednostňujú skôr aquaparky. Tatralandia s celoročnou prevádzkou a množstvom tobogánov, či termálne kúpalisko Gino Paradise Bešeňová, obe miesta sa nachádzajú práve v Liptove.
Tým, ktorí obľubujú historické a kultúrne pamiatky, má Liptov tiež čo ponúknuť. Nachádzajú sa tu rôzne hrady, skanzeny, či jaskyne. Demänovská ľadová jaskyňa je jednou z najväčších slovenských jaskýň a pýši sa skutočnými skvostami.
Liptovský región je známy aj ľudovou architektúrou či folklórom. V blízkosti sa nachádza drevená dedinka Vlkolínec či Východná. Ďalším významým miestom je aj múzeum liptovskej dediny v Pribyline, ktoré má vlastnú zooexpozíciu a zameriava sa na chov domácich zvierat. Krásnu ľudovú architektúru dopĺňajú dve unikátne pamiatky: ranogotický kostol Panny Márie z Liptovskej Mary a goticko-renesančný kaštieľ z Parížoviec, najstaršie zemianske sídlo Liptova.
Na folklórne tradície nadväzujú aj rôzne podujatia, ktoré sa tu dejú počas celého roka. Okrem folklóru nesmieme zabúdať ani na gastronómiu. Miestne koliby ponúkajú rôzne špeciality, ktoré typický Slovák nesmierne rád ocení.
Výhodou tohto kraja je aj blízkosť väčších miest, ako sú Ružomberok či Liptovský Mikuláš. V prípade, že potrebujete navštíviť supermarket, nákupné centrum či vybaviť nejaké úradné záležitosti, nemusíte cestovať ďaleko. A rovnako to platí aj v opačnom prípade. Keď v týchto mestách žijete, za krásami Liptova nemusíte cestovať dlhé hodiny, máte ich totiž na skok takmer kedykoľvek.
Všetky tieto miesta sú len hŕstkou v porovnaní s tým, koľko vzácností Liptov ukrýva. Pri pár dňovej návšteve či dovolenke nie je možné všetky dostatočne prebádať, ľudia tak väčšinou navštívia len tie najznámejšie. Preto je veľkou výhodou bývať v blízkosti všetkých týchto prírodných krás. Spoznávať kraj tak môžete v každej voľnej chvíli. Náš rezidenčný obytný projekt Victory Port v Liptovskom Mikuláši Vám presne túto možnosť poskytne. Na lokalite bývania záleží. Doprajte svojim deťom možnosť vyrastať v obklopení nádhernej prírody a tradícií. Raz Vám za to Vaše deti poďakujú.

Kontakt

Sledujte nás

Projekt realizuje spoločnosť:
  • Bella Vista, s. r. o.
  • +421 903 703 462
  • vladimir.kruzliak@telink.sk
Predaj:
  • Mária Gajanová
  • +421 903 544 150
  • mg.real@atlas.sk
Financovanie:
  • PhDr. Víťazoslav Struhár
  • +421 917 213 999
  • vitazoslav.struhar@fincentrum.com

Vizualizácie majú ilustračný charakter, developer si vyhradzuje právo na zmenu / Copyright © 2019 Victory Port / Kompletná ponuka nehnuteľností